Sale
Smart watch, wireless calling /dial, Various APP Reminders,Suitable for men and women, sports watches,for iPhone/Andriod
$12.99




| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| Brand Name | LOMAXFR |
| Category | Smart Watches |
| System | iOS |
| Function | Calculators |
| SIM Card Available | No |
| Type | On Wrist |
| Voice assistant built-in | No |
| Language | Arabic |
| High-concerned chemical | None |
| Display Size | 1.68 |
| Network Mode | None |
| Metrics measured | Other |
| RAM | <128MB |
| Screen Shape | SQUARE |
| Battery Capacity(mAh) | 180-220mAh |
| Resolution | 240*240 |
| Bluetooth-compatible Version | 3.0 and 5.1BLE dual mode |
| GPS | No |
| Screen Material | TFT |
| Multiple Dials | Yes |
| Application Age Group | Adult |
| Mechanism | No |
| Origin | Mainland China |
| Compatibility | All Compatible |
| ROM | <128MB |
| Rear Camera | None |
| Activity Tracked | Other |
| Waterproof Grade | Not waterproof |
| Battery Life | 1 |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.